"מצאנו שותפים לדרך ולחיים"

המלצות וסיפורי מסע

פתרון לאחד פתרון לכולם – הרמפות של ברוך פישהיימר במפלי הריין

אגודת בית הגלגלים הזמינה טיול מודרך לקבוצת נכים שאחד מהם היה גדל גוף עם עגלת נכים גדולה במיוחד. הדרישה של המארגנים היתה חד משמעית שלא להוציאו מהכיסא במהלך הטיול. הדרישה עוררה בעיה של ממש, שכן, הטיול כולל שייט בסירות אל תוך מפלי הריין, כאשר המעבר אל הסירות יכול להתבצע באמצעות עגלה ידנית בלבד. התוצאה היתה שהמארגנים ביקשו לותר על חלק זה בטיול. ברוך פישהיימר חשב אחרת.

הפעילות הזו היא אחת מרגעי השיא בטיול שבו שטים היישר לתוך המפלים. היציאה לטיול היתה כרוכה בהחלטה להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. ברוך פישהיימר צרף למטען שלו 2 זוגות של רמפות והטיס אותם לחו"ל. ביום האחרון לטיול כשהקבוצה הגיעה למפלי הריין הוא ביקש ממפעיל הסירות לאפשר לו לנסות לעשות דבר שהוא מעולם לא עשה. המפעיל גילה סימפטיה ואפשר לפרוש את שני הסטים של הרמפות ולהכניס את הנכים אחד אחד לתוך הסירות. הראשון שנכנס היה הנכה עם העגלה הגדולה והמיוחדת. מפעיל הסירות כל כך התרגש שהחליט לאמץ את הרעיון. סייענו לו לרכוש בשוויץ רמפות זהות, ומאז כל הנכים בעולם יכולים להגיע למפלי הריין ולשוט שם בסירות על הכסאות שלהם. ההתרגשות הגדולה לא תמה בכך. מפעיל הסירות כל כך התרגש שהוא ויתר לקבוצה על התשלום ועשה לכולם את השייט בחינם. ברוך פישהיימר מאושר שבזכותו נכים מכל העולם יכולים להנות בנוחות מהחוויה הייחודית של שייט לתוך מפלי הריין.

הכרית שלא הצליחה לקלקל את הטיול 

לאחד מהטיולים שלנו יצא נכה שישב על כיסא ובו כרית חשמלית למניעת פצעי לחץ. בשל מצבו הגופני של אותו נכה, היה הכרח שהכרית תפעל כשורה, אבל רצה הגורל והיא התקלקלה באזור נידח באירופה המרוחק ממרכזי הערים. כתוצאה מהקלקול במנגנון החשמלי של הכרית נקלע הנכה למצוקה רגשית קשה. הצלחנו להשיג במקום טכנאי שחיבר את הכרית לבטריה קטנה, הצטיידנו בכמות גדולה של בטריות ודאגנו להחליף את הבטרייה מדי שעות אחדות במהלך כל יום הטיול. למחרת היום בשעת בוקר מוקדמת, כשכל הקבוצה נמנמה עדיין, דאגנו להביא חשמלאי שתיקן את מערכת החשמל בכרית והחיוך חזר לפנים של המטייל. אף אחד מבני הקבוצה אפילו לא ידע על הבעיה שצצה במהלך הדרך ועל מצוקתו של הנכה. הבעיה נפתרה במקצועיות, בשקט ומבלי לפגוע במסלול הטיול ובתוכנית הפעילות של הקבוצה.

נהניתם? רוצים לפרגן? זה המקום שלכם!