מטיילים ממליצים

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

שלום קוטשר

אשרינו שיצא לנו להכיר אותך ברוך!!!
חזרנו לפני מספר ימים מטיול בהולנד שאורגן ע"י ברוך, הוקסמנו מיופיה של הולנד. אך הוקסמנו גם מאישיותו החמה של ברוך פ. מארגן הטיול. אדם משכמו ומעלה בעל אופי מקסים. לברוך נסיון רב בארגון טיולים לנכים קשים. ברוך דאג עד לפרט הקטן והאחרון שהטיול יהיה מהנה ומוצלח. הראיתם מימיכם מארגן טיולי נכים שנכנס לבטן המטוס ודאג שכסאות הגלגלים שהם רגלינו, יכנסו בשלום למטוס ויצאו משם ללא כל פגע!! הוא גם פתר בחן ובכשרון רב בעיות של הנכים שהתעוררו במהלך הטיול. ברוך האיש הוא גם מתנדב ומסייע בזמנו החופשי ותורם מכספו להנעים זמנם של נכים קשים ומעוטי יכולת המאושפזים במוסדות סיעוד למינהן.
אשרינו שיש לנו אדם כברוך פ. בזכותך ברוך ישראל יפה יותר וטובה יותר. אני ממליץ בכל פה לכל נכה ואפילו מהקשים ביותר, הרוצים לתור בעולם לפנות לברוך ולהצטרף לאחד מטיוליו.

 

משפחת שפיגלר

לברוך פישהיימר ידידנו היקר, זכינו להכיר אותך רק לפני מספר ימים במהלך טיול בשווייץ אותו הובלת, ומאז אנחנו לא מפסיקים להלל ולשבח אותך בפני כל מכרינו וידידנו.הרושם העז שהותרת בנו מאישיותך החמה והמיוחדת השפיע על כולנו. אין ספק כי הצלחתו של הטיול, מעל ומעבר למצופה, הושגה בזכות כישורי הניהול והארגון שלך אך לא פחות בזכות תכונותיך המקסימות, חוכמת החיים, האינטליגנציה הרגשית הרבה ואהבת האדם שבך. כל החששות שהיו לנו לפני הטיול התבדו כבר בתחילת הטיול. לכל אורך הטיול הוכחת במעשיך, בטיפול בנכים בסבלנות ובמסירות רבה תוך שילוב מתמיד עם הומור בריא ומפותח כי אתה אישיות מיוחדת במינה. אנו מרגישים זכות גדולה על כך שנפל בחלקינו להכיר אותך, מלבד הטיול המוצלח והתענוג לטייל במחיצתך.הדאגה לפרטים הקטנים ביותר ולצרכים המיוחדים של נכים בכלל ובמהלך טיול בפרט, מוכיחה שאתה מקצוען אמיתי בארגון והובלת טיולים מורכבים ומיוחדים לנכים אשר דורשים היערכות ותכנון מוקדם לפרטי פרטים, הרבה מעבר לטיול של אנשים ללא מוגבלויות.
מלבד הטיול עצמו לשווייץ, לגביו אין מילים לתאר כמה היה מדהים, האווירה בטיול הייתה כל כך שמחה, נעימה ומוצלחת בזכות תכונת אהבת הבריות המוטמעת עמוק באישיותך. אנו רוצים להביע בפניך את הערכתנו לפעילותך המסורה ולעבודת הקודש שאתה עושה בכך שאתה מסב אושר ושמחה לחיי הנכים ובני משפחותיהם. נבקש לאחל אושר ובריאות לך ולמשפחתך ושתמשיך בפעילותיך הרבות והחשובות למען ציבור הנכים בישראל. אנחנו כבר מחכים ומצפים לטיול הבא איתך.
בידידות ובהערכה רבה, פרופ' ישראל וברכה שפיגלר, דינה נאה, איציק שפיגלר

 

קבוצת כפרוני - שוויץ

מדינת שוויץ המהממת, והציורית מצאנו עצמינו על טיסה אווירית, עם קבוצה מובחרת ומאותגרת, ועם "איילה" שלרגע לא שותקת.

מדינה עם נוף מדהים, ומים למכביר, ואנו שאפנו לראות הכל במרץ כביר. ו"צורי" החמוד, ברקע משמיע שיר, כמובן את "שווקי" שמרעיד את האוויר. למען האמת הקבוצה ממש אחראית, עזרו אחד לשני, ובמיוחד "שרית". הצטרפה כמלווה לאחת, אך הייתה עזר לכולם,כמו פנתרית, למרות יופיה עדינותה ודמותה השברירית.
על יוסי אדם משכמו ומעלה, מתייצב ומוכן לנהוג ולדחוף עגלה. והמסמר, היוזם, הזמר, החקיין, והמושלם, "ברוך". משתלט על כל תקלה, בעיה, ולכל משאלה תמיד דרוך.
אל תשתנה, תמשיך להיות כמו שאתה, חזק וברוך. חברה ללא מילים, הייתם נהדרים, למרות ששמותכם לא הופיעו ברשימה.
אך אי אפשר להתעלם מכך, שהיינו קבוצה מגובשת ומדהימה. נהננו מהטיול, מכל רגע שבו ישבנו ביחד כמו בחממה, וצילמנו כל נוף, כל פינה, וכל הר ומפל במדינה המרשימה.
אך מה לעשות? לכל דבר טוב יש גם סוף. חוזרים הביתה, ועל הטיול הבא מתחילים לחשוב.
אני "מיקי" ואהובתי "תיקי" מקווים להפגש בטיול הבא. בנתיים היו שלום כולם, ותשארו בקשר ובסבבה.
אוהבים אותם - מיקי ותיקי מהישוב אזור

בני ושונטל שגיב

- חזרנו היום מטיול מדהים ומהנה בברלין ופראג., בהנהלת ברוך הכל יכול , עדין רגיש ואוהב האדם שהדריך אותנו בהומור שרק לו יש עם עזרה ותמיכה שלו וארבעת המופלאים שהיו לו לעזר רב, רועי המשורר, דניאל הרגיש והצנוע, נחמן עם לב רגיש ומוכן לתת כל עזרה ומידן הכל יכול, חשוב להזכיר אותם עד כמה נתנו יד ועזרה מכל סוג והכל ביוזמתם המבורכת, כשאומרים על ברוך וצוותו " היכן האנשים האלה- כמופיע בשיר " הנה הם . בקבוצה היו אנשים מדהימים, כל אחד באופן אישי וכולם ביחד, התלכדנו מאוד ואהבנו אחד את השני , מה שהביא להצלחת הטיול כולו. נהנתי כל כך וכמה שאני מספר למשפחה

           ולחברים לא מבינים שיש אדם כמו ברוך על כל מעשיו. זהו מהיום אני חותם קבע אצל ברוך כל שנה   

 

מרים גינצבורג 

אין הנאה יותר גדולה מלטייל בחברתו של ברוך. הדאגה לכל היחס החם והאוהד והמקומות המקסימים שזכיתי לראות.
לא אשכח את הטיולים איתו. טילתי איתו 3 פעמים.

 

ברכה מלטר 

לברוך היקר !!! אנו מודים לך על הטיול הנפלא שחווינו ביחד על העזרה, התמיכה הרבה שהערפת עלינו. לבך פתוח וידך מושטת לעזרה, בתבונה ורגישות באחריות ובנחישות, על שהיית שם כשהיה צריך, על החום והעזרה שהערפת באהבה, על היחס המקסים, התומך, החוכמה, טוב הלב, הקשר עם כל החברים, וכל שאר המעלות, שלך העניק אלוקים...העבודה ללא לאות, הרצינות, ההשקעה ניכרו היטב בטיול בכל פינה ופינה. לדעת, שיש על מי לסמוך, לדעת שאפשר את הלב לשפוך...לראות את הלילות כימיםשעשית בשביל שיהיה טוב לחברים, להיות מדריך בטיול מיוחד כמו שלנו, זה דורש ים של השקעה, זה דורש המון סבלנות, זה להיות זמין כל הזמן, לבקשות המיוחדות של כולנו, אילו היה באפשרותנו לתת לך דבר אחד בלבד, היינו נותנים לך את היכולת לראות את עצמך כפי שאחרים רואים אותך, ואז היית נוכח לדעת עד כמה הנך אדם מיוחד במינו.
על כך ועל הכל – לך תודות רבות רבות. ואין לנו מילים להעריך, ולכן רק מילה אחת קטנה ויחידה, נאמר לך,תודה!
תודה מיוחדת נתונה לאחיך היקר יוסי, שעבד ועמל ונתן את כולו למען שיהיה טוב לכל החברים, החום ואהבה שהעניק לכולנו חימם את הלב, ועל כך אנו מודים לו בכל לבנו. אנו מודים לשרון החביב שעזר לכל מי שנזקק לעזרה, תמך ועודד גם שהיה קשה, תודה רבה מקרב הלב. באהבה ובהערכה ברכה ומירה שושי ומרי וכל יתר החברים.

 

נעמה ארגוב - רשמים מהטיול המהמם שעשינו עם ברוך לשוודיה וסנט פטרבורג קיץ 2010

בתור מארגנת טיולים מנוסה בארץ עוד מנעוריי ובתור מלווה לאימי החולה בטרשת נפוצה וגילה 74, לא ציפיתי לגדולות ונצורות מהטיול המאורגן לצפון אירפה- רק שיעבור בשלום. היום- כשבוע לאחר שחזרנו מחווית חיים נפלאה זו, לאחר ששקעו הדי החוויות והאינטנסיביות וחלפו מספיק ימים לעכל ולעבד את הארועים שעברו עלינו- יכולה להצהיר עם יד על הלב: היה זה טיול מושלם, מהנה באופן בלתי רגיל ומאורגן לעילה ולעילה! ההרכב האנושי של אנשי הקבוצה היה נהדר. רובם לקוחות חוזרים בטיולים שברוך מארגן כבר 5 שנים – שהתאהבו (איך לא?!) וחוזרים לטייל איתו שוב ושוב. לפיכך האווירה הייתה נעימה וידידותית גם אל המצטרפים החדשים. הצוות שברוך דאג להביא איתו היה מיומן, מקצועי, חם, אישי, רגוע ובשליטה תמידית! הרוח שהביאו איתם אנשיו גרמה לצחוק ושמחה כל העת בין אנשי הקבוצה, לנחת ולאווירה חיובית ומפרגנת לנכים ולחולים, לתחושה אמיתית שיש על מי לסמוך ועל מי להשען. השירה וההומור שהמטירו עלינו ללא הרף הפכו את כל העניין מטיול נופים למסע מאושר ומלא שאר רוח. בכל טיול מאורגן נקבעת העלות מראש והלקוח בוחר במוצר כפי שהוא, עם התנאים שנקבעו מראש. ברוך הפתיע לטובה מהרגע שנפגשנו בשדה התעופה ועד שנפרדנו ממנו כששבנו לישראל. הוא לא חסך מהמטיילים צ'ופרים ומזונות נוספים מעבר למתחייב, היה גמיש בקבלת החלטות בזמן אמת וכך הרווחנו יחדיו עוד יעדים וחוויות שלא תוכננו, שיתף פעולה עם הבקשות היחודיות של משתתפי הטיול כך שאנשים חשו שהולכים לקראתם.

התכנון הלוגיסטי והתכני של הטיול היה למופת. רק בבואי להשוות בדיעבד, עם טיולים מאורגנים אחרים (רגילים) ועם קבוצות אחרות בעלי צרכים מיוחדים שיצאו לחו"ל- הבנתי את גודל הזכייה של כולנו. הבחירה הנכונה של היעדים והאטרקציות , התכנון היומי והשבועי הנבון שהביא לניצול מקסימלי של הזמן והמראות, הפתרונות המעשיים על כל צעד ושעל שהפכו את היום לעשיר יותר, המדריכים המקומיים בכל יעד שהיו פנטסטיים בפני עצמם, הבחירה של ברוך בנותני שירותים נהדרים, סימפטיים ומקצועיים, והמענה הטכני שנשלף מחדש בכל מפגש עם מכשול כזה או אחר-כל אלה הפכו את הטיול למקצועי, מלא עניין וחוויות והכי חשוב נגיש ואפשרי לאנשים שפה בארצנו רגילים להיות מוגבלים.

לסיכום- תודה מקרב לב, על חוויה נפלאה וחד פעמית! הטיול המושלם הזה יחרת בזכרוני לשארית חיי. תודה לברוך, לירון וליוסי - על האיכפתיות, הראש הגדול, האנושיות והחום, המקצוענות, הצחוק והאהבה שהרעפתם עלינו.

בזכותכם היה אדיר! בכבוד רבנעמה ארגוב- חרשים

 

ליה ברוק 

שמי ליה ברוק ואני בחורה המרותקת לכיסא גלגלים. בין התאריכים 16.8.12-24.8.12 טסתי בפעם הראשונה לשוויץ עם ברוך פישהיימר . הקבוצה עימה נסעתי לטיול הייתה קבוצה מיוחדת במינה, התגבשנו כ"כ. המתנדבים והמלווים עזרו לכולם בשמחה ואהבה גדולה.
ברוך דואג לכל אחד ואחת מן הקבוצה כאילו היינו ילדיו או בני משפחתו. במהלך הטיול ברוך חושב על כל הפרטים, אפילו על הפרטים הקטנים ביותר. הוא הביא כיסאות גלגלים ממונעים נוספים במידה ומישהו ניתקע חלילה ואף דאג להביא כיבוד מהארץ שיהיה זמין תמיד כדי שאיש לא יישאר רעב. כולנו זוכינו ליחס VIP ולחום ואהבה שאין לי אפילו את היכולת לתאר זאת במילים וקצרה היריעה מלהכיל את התשבחות המגיעות לברוך פישהיימר. אני חייבת לציין שזו הייתה חוויה בלתי נשכחת שאשא בליבי לעד, מעולם לא חשבתי שכיסא הגלגלים שלי יפלס דרכיו במקומות קסומים כ"כ ואחזה בנופים נפלאים כדוגמת הרי טיטליס ונהר הריין וכו'.
אפשר לומר באופן חד משמעי שהייתי בגן עדן או בחלום שאיני רוצה להתעורר ממנו. באחד הימים אף התקשרתי ארצה בכדי לשוחח עם סבתי ובעוד אני מתארת באוזניה את החוויות המדהימות המתרחשות במהלך הטיול קולי משתנק ואני מתחילה לפרוץ בבכי מרוב ההתרגשות והתחושה העילאית שעטפה אותי. החוויה הבלתי נשכחת הזו משאירה בי טעם של עוד ואין בי ולו צל של ספק שאטוס שוב עם ברוך.
זכיתי להכיר אדם מיוחד באמת , אדם הנותן את כל ליבו ונשמתו למען אושרם וחיוכם של אחרים.
חברים יקרים , השמיים הם הגבול עם ברוך פישהיימר!!!!. בברכה , ליה ברוק.

 

שרה בורובסקי - המלצה חמה להצטרף לטיול נכים לחו"ל על כסאות גלגלים

"גשר" טיולי נכים היא חברה מיוחדת והומנית שמארגנת טיולים בארץ ובחו"ל. מנהלה הוא שליח האלוהים במלא מובן המילה. שמו ברוך שהרי התברך באהבת האדם, רגיש חם ואוהב. המדריך האגדי הזה מטייל מזה כמה שנים עם קבוצות על כסאות גלגלים ובצוות שלו עוד 3-4 אנשים מקסימים. השבוע חזרנו מטיול בחו"ל, היינו באמסטרדם בעונה היפה ביותר של הצבעונים, עיר מאד יפה מלאה בנהרות ואגמים. הפלגנו, היינו במוזאון מאדם טוסו, בית חרושת לנעליים הולנדיות, מפעל לגבינות כולל טעימות כמובן. הכל ירוק ופורח.
מאמסטרדם הפלגנו באונייה ענקית ללונדון, ובילינו בכל המקומות המתוירים. את ההרגשה הנפלאה הזו קיבלנו בעזרת אוטובוס צמוד, שמעלה ומוריד בעזרת מעלון את המטיילים. היינו 30 איש בטיול, הרגשנו כמו משפחה אחת גדולה. הגילאים נעו בין 16 ל- 80 ויזהר היה זקן המטיילים.
המסר שלי הוא צאו לטייל ולהתאוורר זה טוב לבריאות ולנשמה, מאד ממליצה, למי שזקוק לכך, להצטרף לטיול מן הסוג הזה ולהנות.
שרה ויזהר בורובסקי

 
 
 
 
 
 
 
 

נהניתם? רוצים לפרגן? זה המקום שלכם!